Επόμενος Αγώνας

Α.Ο.ΤΡΙΚΑΛΑ-ΕΘΝΙΚΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 31 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ (15.00)

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ



Ειδήσεις

Φινάλε για την Γ'Εθνική κατηγορία - Αποτελέσματα, βαθμολογία στον βορρά


Την άμεση επιστροφή της στην Β΄ Εθνική αλλά και το πρωτάθλημα του Νοτίου ομίλου, πανηγυρίζει από την Κυριακή το απόγευμα η Καλλιθέα, η οποία έκανε επίδειξη δύναμης στο ντέρμπι του ομίλου με τον Βύζαντα, επικρατώντας με 3-1. Έτσι, το "συγκρότημα" των Μεγάρων θα παίξει στο μπαράζ ανόδου με τα Τρίκαλα, που επιβλήθηκαν με 4-0 του Βισαλτιακού.



"Γαλάζιες"... πιστολιές στο "Ελ Πάσο"

Στην Β΄ Εθνική επέστρεψε, μετά από μία αγωνιστική περίοδο, η Καλλιθέα, καθώς οι "γαλάζιοι" νίκησαν με 3-1 τον πρωτοπόρο, μέχρι την Κυριακή, Βύζαντα Μεγάρων. Ο Κατσαρός άνοιξε το σκορ στο 5΄ για τους γηπεδούχους, με τον Τεγούση στο 36΄ να διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του. Ο Κισκαμπάνης διαμόρφωσε το 3-0, ενώ στο 86΄ ο Λισγάρας πέτυχε το γκολ της τιμής για τον Βύζαντα, που θα παίξει στο μπαράζ της ανόδου με τον ΑΟΤ.

Από εκεί και πέρα, μετά την Σαββατιάτικη ισοπαλία στην Κερατέα, μεταξύ του Κεραυνού με την Αγία Παρασκευή (1-1), είχαμε τη νίκη της Χερσονήσου με 2-1 στην Ζάκυνθο, στην πρώτη εντός έδρας ήττα της ομάδας του Ιονίου.

Στα Χανιά, ο Πλατανιάς γνώρισε την ήττα με 2-3 από τον Ασπρόπυργο, ενώ ο ΠΑΟ Ρουφ έφυγε με το "διπλό" από το Άργος, επικρατώντας με 2-0 του τοπικού Παναργειακού. Στην Αίγινα, ο Ατσαλένιος πήρε τη νίκη με 5-3 επί του Σαρωνικού. Στο Χαϊδάρι, η Κόρινθος επικράτησε με 3-1 του ΑΟΧ, ενώ ο Αίας Σαλαμίνας νίκησε με 2-0 του Παναιγιάλειο.


Στην Θεσσαλονίκη, ο ΠΑΟΝΕ επιβλήθηκε με 3-2 του Πυρσού Γρεβενών, ενώ η Αναγέννηση Γιαννιτσών έμεινε στο 1-1 με την Κοζάνη. Εν τω μεταξύ, η Δόξα Κρανούλας έφυγε με τον βαθμό κόντρα στην Νίκη στο Βόλο με 1-1.

Στην Πτολεμαΐδα, ο Εορδαϊκός έμεινε στο 1-1 με την Αναγέννηση Επανομής, που... κατάφερε να μείνει εκτός... ανόδου. Με το ίδιο σκορ ολοκληρώθηκε ο Οδυσσέας Αναγέννησης με τον Θερμαϊκό στις Σέρρες, ενώ ο Φωκικός επιβλήθηκε με 1-0 του Εθνικού Φιλιππιάδας. Το παιχνίδι της Βέροιας με την Καστοριά δεν έγινε, λόγω της αποβολής των "γουναράδων".

Τα αποτελέσματα της 34ης αγωνιστικής

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σάββατο 15 Μαΐου
Κεραυνός Κερ. - Αγία Παρασκευή 1-1


Ζάκυνθος - Χερσόνησος 1-2
Πλατανιάς - Ασπρόπυργος 2-3
Παναργειακός - ΠΑΟ Ρουφ 0-2
Σαρωνικός - Ατσαλένιος 3-5
Χαϊδάρι - Κόρινθος 1-3
Καλλιθέα - Βύζας Μεγάρων 3-1
Αίας Σαλαμίνας - Παναιγιάλειος 2-0

Ρεπό: Παναχαϊκή

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Τρίκαλα - Βισαλτιακός 4-0
ΠΑΟΝΕ - Πυρσός Γρεβενών 3-2
Αν. Γιαννιτσών - Κοζάνη 1-1
Οδ. Αν. Σερρών - Θερμαϊκός 1-1
Εορδαϊκός - Αν. Επανομής 1-1
Φωκικός - Εθν. Φιλιππιάδας 1-0
Νίκη Βόλου - Δόξα Κρ. 1-1

Ρεπό: Μακεδονικός

* Το παιχνίδι της Βέροιας με την Καστοριά δεν έγινε, λόγω της αποβολής των "γουναράδων".

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (34 αγ.)

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

1. ΒΕΡΟΙΑ 65
2. ΤΡΙΚΑΛΑ 64
3. ΕΠΑΝΩΜΗ 61
4. ΑΝΑΓ.ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 58
5. ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 56
6. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 52
7. ΠΥΡΣΟΣ 49
8. ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛ. 48
8. ΦΩΚΙΚΟΣ 47
10. ΔΟΞΑ ΚΡΑ. 41
11. ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 37
12. ΟΔΥΣΣΕΑΣ 37
13. ΚΟΖΑΝΗ 36
14. ΠΑΟΝΕ 36
15. ΒΙΣΑΛΤΙΑΚΟΣ 28
16. ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ Θ. 20
17. ΚΑΣΤΟΡΙΑ 4



  • Βαθμολογια
  • Αποτελεσματα
  • Σκορερ
A/A Ομάδα Βαθμοί
1
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
19
2 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
16
3 ΟΦΗ
16
4 ΔΙΑΓΟΡΑΣ
13
5 ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ
12
6 ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
11
7 ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
11
8 ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
10
9 ΚΑΡΔΙΤΣΑ
10
10 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
9
11 ΙΩΝΙΚΟΣ
8
12 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
8
13 ΤΡΙΚΑΛΑ
7
14 ΠΙΕΡΙΚΟΣ
7
15 ΒΕΡΟΙΑ
7
16 ΕΘΝΙΚΟΣ 5
17 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 4
18 ΚΑΛΛΙΘΕΑ
4

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παναιτωλικός - ΑΟΤ 1-0
Αγροτικός Αστέρας - Ηλιούπολη 1-0
Λεβαδειακός - Διαγόρας 0-1
Πιερικός - Εθνικός 1-1
Θρασύβουλος - Ιωνικός 4-1
ΠΑΣ Γιάννινα - Πανθρακικός 2-1
Δόξα Δράμας - Καλλιθέα 2-0
Βέροια - ΟΦΗ 1-0
Εθνικός Αστέρας - Αν. Καρδίτσας 2-1

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

Aγροτικός Αστέρας - Παναιτωλικός 0-1
ΑΟΤ - Λεβαδειακός 4-0
Ηλιούπολη - Πιερικός 2-1
Διαγόρας - Θρασύβουλος 0-0
Εθνικός - ΠΑΣ Γιάννινα 1-3
Ιωνικός - Δόξα Δράμας 0-0
Πανθρακικός - Βέροια 1-0
Καλλιθέα - Εθνικός Αστέρας 1-0
ΟΦΗ - Αν. Καρδίτσας 2-0


3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

 

Θρασύβουλος - ΑΟΤ 2-0
ΠΑΣ Γιάννινα - Ηλιούπολη 3-0
Δόξα Δράμας - Διαγόρας 2-0
Βέροια - Εθνικός 2-0
Εθνικός Αστέρας - Ιωνικός 0-0
Καρδίτσα - Πανθρακικός 2-1
ΟΦΗ - Καλλιθέα 0-0
Παναιτωλικός - Λεβαδειακός 2-0
Πιερικός - Αγροτικός Αστέρας 1-0

 

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

Πιερικός - Παναιτωλικός 0-1
ΑΟΤ - Δόξα Δράμας 2-0
Λεβαδειακός - Θρασύβουλος 2-2
Ηλιούπολη - Βέροια 1-0
Αγροτικός Αστέρας - ΠΑΣ Γιιάννινα 0-0
Εθνικός - Αν. Καρδίτσας 0-0
Ιωνικός - ΟΦΗ 1-2
Πανθρακικός - Καλλιθέα 2-0
Διαγόρας - Εθνικός Αστέρας 1-0

 

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

 

ΟΦΗ - Διαγόρας 2-0
Εθνικός Αστέρας - ΑΟΤ 1-0
Παναιτωλικός - Θρασύβουλος 2-0
ΠΑΣ Γιάννινα - Πιερικός 3-1
Δόξα Δράμας - Λεβαδειακός 2-1
Βέροια - Αγροτικός Αστέρας 0-0
Καρδίτσα - Ηλιούπολη 1-0
Καλλιθέα - Εθνικός 1-2
Πανθρακικός - Ιωνικός 1-0

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

Α.Ο. Τρίκαλα - ΟΦΗ 0-1
Λεβαδειακός - Εθνικός Αστέρας 4-0
Αγροτικός Αστέρας - Καρδίτσα 3-1
Ηλιούπολη - Καλλιθέα 2-0
Διαγόρας - Πανθρακικός 2-0
Εθνικός - Ιωνικός 1-2
Θρασύβουλος - Δόξα Δράμας 4-1
ΠΑΣ Γιάννινα - Παναιτωλικός 3-0
Πιερικός - Βέροια 3-2

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

Kαλλιθέα - Αγροτικός Αστέρας 1-2
Πανθρακικός - Α.Ο.Τρίκαλα 0-0
Ιωνικός - Ηλιούπολη 3-0
Παναιτωλικός - Δόξα Δράμας 1-1
Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα 0-1
ΟΦΗ - Λεβαδειακός 1-0
Καρδίτσα - Πιερικός 2-0
Εθνικός Αστέρας - Θρασύβουλος 1-1
Εθνικός - Διαγόρας 2-4


scorers

6 γκολ: Μπακαγιόκο ( ΠΑΣ Γιάννινα)

4 γκολ:
Zαχαρόπουλος ( Θρασύβουλος)

3 γκολ:
Καραμαλίκης(Παναιτωλικός),   Μαρκόφσκι (Δόξα Δράμας), Γκουέϊ (ΟΦΗ)

2 γκολ
: Κοντογουλίδης ( ΑΟΤ),    Αγρίτης ( ΟΦΗ),  Κυριάκος ( ΠΑΣ Γιάννινα), Χλωρός ( Δόξα Δράμας), Σαϊτιώτης ( Βέροια), Ρομπέρ ( Πανθρακικός),  Λανγκλέ (Θρασύβουλος), Κατσίκης (Θρασύβουλος),   Θεοδωρίδης(Παναιτωλικός),  Διαμάντης (Εθνικός Αστέρας), Aνδράλας ( ΠΑΣ Γιάννινα), Δήμου (Πιερικός), Μπάρκογλου (Λεβαδειακός), Ροντρίγκο (Καρδίτσα), Κάμπας (Ηλιούπολη), Γεωργίου (Διαγόρας), Περέϊρα (Εθνικός), Πουλάκος (Πιερικός), Γκουγκουλιάς ( Πιερικός), Γιακούμπου (ΟΦΗ), Ταραχούλσκι (Διαγόρας), Ουαταρά (Εθνικός), Σαλαμαστράκης (Διαγόρας), Ραονέ (Καρδίτσα), Μαρουκάκης (Καλλιθέα), Στεφανίδης (Αγροτικός Αστέρας), Ντε Φαρία (Ιωνικός), Τζάνης (ΠΑΣ Γιάννινα)

1 γκολ: Βέρτζος ( Δόξα Δράμας),    Ζουρούδης ( Διαγόρας),  Χανιώτης ( Εθνικός) , Γκόγκας ( Εθνικός Αστέρας), Ντοριβάλ (Καρδίτσα),  Σάλτο ( Ιωνικός), Σιαλμάς ( ΠΑΣ Γιάννινα),   Σουλτανίδης ( Πανθρακικός), Γκούνκελ ( Παναιτωλικός),   Νικολόπουλος ( Ηλιούπολη), Ρούσεφ ( ΑΟΤ), Μανουσάκης ( ΑΟΤ) ,Κορακάκης ( Εθνικός),    Φαμπίνιο ( Καλλιθέα), Παπαζούδης ( Θρασύβουλος), Ζώνας ( Θρασύβουλος),   Γεωργιάδης ( Βέροια),   Χατζηρίζος ( Καρδίτσα), Καούνος ( Παναιτωλικός),     Μίνγκας (ΑΟΤ), Ταραλίδης ( Λεβαδειακός), Ουρόσεβιτς (Ηλιούπολη), Αρβανίτης (Ιωνικός),      Παπουλής ( Πανθρακικός), Σίμωσης ( Πανθρακικός), Ουκάρ (ΟΦΗ), Μοσχάκης (Δόξα Δράμας), Ναπολεόνι (Λεβαδειακός), Λόπες (Πανθρακικός),    Βάντερσον ( ΠΑΣ Γιάννινα), Κώτσιος ( ΠΑΣ Γιάννινα), Φρίμπονγκ (Θρασύβουλος), Μουστόγιαννης ( Θρασύβουλος), Ζαχάρια (Λεβαδειακός), Πόποβιτς (Λεβαδειακός), Χασιώτης (Αγροτικός Αστέρας),Σαπάνης (Αγροτικός Αστέρας),Ουέλιγκτον (Αγροτικός Αστέρας), Ηλιόπουλος (Ηλιούπολη),   Άλβες (Ιωνικός),   Κοντέων ( Πιερικός), Σάντσες ( Βέροια), Σαμαράς ( Βέροια), Ζλάτκοβιτς (Διαγόρας) , Στρατάκης (Εθνικός). Κόσουτιτς(Καρδίτσα), Λουάμο (Εθνικός Αστέρας), Ναλμπάντης (Αγροτικός Αστέρας), Σιστόν (Ιωνικός), Βλάχος (Ιωνικός), Κούσας (Παναιτωλικός), Καρακώστας (Δόξα Δράμας)

ΑΥΤΟΓΚΟΛ: Λίμα ( Δόξα Δράμας), Κακαράς ( Θρασύβουλος ), Γελαδάρης ( Δόξα Δράμας)
Facebook Fab Page
Facebook Group
Twitter LIVE