Επόμενος Αγώνας

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ-Α.Ο.ΤΡΙΚΑΛΑ 

ΚΥΡΙΑΚΗ  24 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ (15.00)

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ



Ειδήσεις

Φιλική νίκη στην Καλαμπάκα

Ενδιαφέρον φιλικό ματς έγινε   στο στάδιο της Καλαμπάκας ανάμεσα στα Μετέωρα και τον ΑΟΤ με την Τρικαλινή ομάδα να επικρατεί με σκορ 3-0. Οι δύο προπονητές Σάββας Παντελίδης και Βασίλης Γκούμπλιας είχαν την ευκαιρία να δουν τους παίκτες που χρησιμοποίησαν και ήταν ακόμη ένα φιλικό προετοιμασία παρουσία αρκετών φιλάθλων στην εξέδρα.
Ο ΑΟΤ είχε ένα αρχικό σχήμα στο οποίο οι 11 που ξεκίνησαν έπαιξαν για πρώτη φορά μαζί.  . Τα Μετέωρα έδειξαν καλά στοιχεία και θα είναι μια εντελώς άλλη ομάδα απ΄ ότι στο περσινό πρωτάθλημα της Δ΄ Εθνικής.
Δεν ξεκίνησε καλά ο ΑΟΤ στο πρώτο τέταρτο, ισορρόπησε όμως στη συνέχεια και πήρε την κατοχή της μπάλας. Πέτυχε ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και είχε και ευκαιρίες.
Στην επανάληψη έγινε περισσότερο παιχνίδι κέντρου και οι πολλές αλλαγές από τις δύο ομάδες έριξαν τον ρυθμό αν και κατά διαστήματα οι ομάδες προσπάθησαν να κάνουν ενέργειες και σε ορισμένες περιπτώσεις τα κατάφεραν.
Ο ΑΟΤ πέτυχε άλλα δύο γκολ προς το τέλος του αγώνα , το ένα ο Παυλής που σκόραρε πρώτη φορά με τη νέα του ομάδα και το άλλο με καταπληκτικό αριστερό βολέ ο νεαρός Ευθυμίου.
Θετικός ήταν στην πρώτη του εμφάνιση ο στόπερ Ντόϊκιτς , ενώ δοκιμάστηκε  ο Γάλλος Καλί  στην αριστερή πλευρά.    Δεν αγωνίστηκαν καθόλου οι Τόλιος, Πουρής, Κοντογουλίδης, Σκάγκλια, Τελκίνσκι, Ρούσεφ και Κόρμπος.



Τα γκολ

32΄0-1. Ο Μίνγκας εκτέλεσε φάουλ από αριστερά στην καρδιά της άμυνας πετάχτηκε ο Γεωργίου και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

89΄ 0-2. Ο Παλάσιος έβγαλε ωραία κάθετη πάσα στον Παυλή αυτός μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

90΄ 0-3. Έγινε μια σέντρα στην άμυνα των Μετεώρων η μπάλα πήγε στα αριστερά στον Ευθυμίου ο οποίος με ένα αριστερό διαγώνιο βολέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Δοκάρι είχε ο Παλάσιος στο 73΄ σε πλασέ που επιχείρησε , ενώ για τα Μετέωρα η καλύτερη στιγμή ήταν στο 50΄ με τον Κεραμά.
Ευκαιρίες χάθηκαν από πλευράς ΑΟΤ από τον Καλί στο 18΄, τον Παλάσιος στο 24΄ και 27΄ τον Ντόϊκιτς στο 45΄, τον Μπαριέντος στο 67΄, τον Χρήστου στο 69΄΄.

Α.Σ. Μετέωρα: Ρουσιαμάνης ( 88΄ Παπανικολάου), Σκρέκας Αθ., ( 75΄Φορτούνης-86΄ Καραστέργιος)), Μουρκάκης ( 83΄Μανώλης), Κωστής ( 33΄λ.τρ. Σκρέκας Γ.-88 Μπαούτης), Γκαγκαστάθης (75΄ Σιούτας), Αυγέρος Π. ( 80΄ Ζήνωνος), Κεραμάς ( 80΄Σακελλαρίδης), Γραβάνης ( 78΄Γκαρνάρας), Τσουκάλης ( Αυγέρος Χ.)

Α.Ο. Τρίκαλα: Ζαφείρης, Μπακομήτρος, Καλί ( 60΄Χρήστου), Ριζογιάννης ( 46΄ Μπαριέντος-76΄λ.τρ. Τζάνης), Γεωργίου, Ντόϊκιτς ( 46΄ Γιώτας), Μίνγκας ( 76΄Ευθυμίου), Μανουσάκης ( 46΄Παυλής), Παλάσιος, Βελέτης, Σαββίδης.

Διαιτητές: Μανούρας- Μανασής-Νιώτη.
  • Βαθμολογια
  • Αποτελεσματα
  • Σκορερ
A/A Ομάδα Βαθμοί
1
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
16
2 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
15
3 ΟΦΗ
13
4 ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ
11
5 ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
10
6 ΔΙΑΓΟΡΑΣ
10
7 ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
9
8 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
9
9 ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
8
10 ΠΙΕΡΙΚΟΣ
7
11 ΒΕΡΟΙΑ
7
12 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
7
13 ΚΑΡΔΙΤΣΑ
7
14 ΤΡΙΚΑΛΑ
6
15 ΙΩΝΙΚΟΣ
5
16 ΕΘΝΙΚΟΣ 5
17 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 4
18 ΚΑΛΛΙΘΕΑ
4

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παναιτωλικός - ΑΟΤ 1-0
Αγροτικός Αστέρας - Ηλιούπολη 1-0
Λεβαδειακός - Διαγόρας 0-1
Πιερικός - Εθνικός 1-1
Θρασύβουλος - Ιωνικός 4-1
ΠΑΣ Γιάννινα - Πανθρακικός 2-1
Δόξα Δράμας - Καλλιθέα 2-0
Βέροια - ΟΦΗ 1-0
Εθνικός Αστέρας - Αν. Καρδίτσας 2-1

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

Aγροτικός Αστέρας - Παναιτωλικός 0-1
ΑΟΤ - Λεβαδειακός 4-0
Ηλιούπολη - Πιερικός 2-1
Διαγόρας - Θρασύβουλος 0-0
Εθνικός - ΠΑΣ Γιάννινα 1-3
Ιωνικός - Δόξα Δράμας 0-0
Πανθρακικός - Βέροια 1-0
Καλλιθέα - Εθνικός Αστέρας 1-0
ΟΦΗ - Αν. Καρδίτσας 2-0


3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

 

Θρασύβουλος - ΑΟΤ 2-0
ΠΑΣ Γιάννινα - Ηλιούπολη 3-0
Δόξα Δράμας - Διαγόρας 2-0
Βέροια - Εθνικός 2-0
Εθνικός Αστέρας - Ιωνικός 0-0
Καρδίτσα - Πανθρακικός 2-1
ΟΦΗ - Καλλιθέα 0-0
Παναιτωλικός - Λεβαδειακός 2-0
Πιερικός - Αγροτικός Αστέρας 1-0

 

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

Πιερικός - Παναιτωλικός 0-1
ΑΟΤ - Δόξα Δράμας 2-0
Λεβαδειακός - Θρασύβουλος 2-2
Ηλιούπολη - Βέροια 1-0
Αγροτικός Αστέρας - ΠΑΣ Γιιάννινα 0-0
Εθνικός - Αν. Καρδίτσας 0-0
Ιωνικός - ΟΦΗ 1-2
Πανθρακικός - Καλλιθέα 2-0
Διαγόρας - Εθνικός Αστέρας 1-0

 

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

 

ΟΦΗ - Διαγόρας 2-0
Εθνικός Αστέρας - ΑΟΤ 1-0
Παναιτωλικός - Θρασύβουλος 2-0
ΠΑΣ Γιάννινα - Πιερικός 3-1
Δόξα Δράμας - Λεβαδειακός 2-1
Βέροια - Αγροτικός Αστέρας 0-0
Καρδίτσα - Ηλιούπολη 1-0
Καλλιθέα - Εθνικός 1-2
Πανθρακικός - Ιωνικός 1-0

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

Α.Ο. Τρίκαλα - ΟΦΗ 0-1
Λεβαδειακός - Εθνικός Αστέρας 4-0
Αγροτικός Αστέρας - Καρδίτσα 3-1
Ηλιούπολη - Καλλιθέα 2-0
Διαγόρας - Πανθρακικός 2-0
Εθνικός - Ιωνικός 1-2
Θρασύβουλος - Δόξα Δράμας 4-1
ΠΑΣ Γιάννινα - Παναιτωλικός 3-0
Πιερικός - Βέροια 3-2

 

scorers

6 γκολ: Μπακαγιόκο ( ΠΑΣ Γιάννινα)

3 γκολ:
Καραμαλίκης(Παναιτωλικός), Zαχαρόπουλος ( Θρασύβουλος), Μαρκόφσκι (Δόξα Δράμας), Γκουέϊ (ΟΦΗ)

2 γκολ
: Κοντογουλίδης ( ΑΟΤ),    Αγρίτης ( ΟΦΗ),  Κυριάκος ( ΠΑΣ Γιάννινα), Χλωρός ( Δόξα Δράμας), Σαϊτιώτης ( Βέροια), Ρομπέρ ( Πανθρακικός),  Λανγκλέ (Θρασύβουλος), Κατσίκης (Θρασύβουλος),   Θεοδωρίδης(Παναιτωλικός),  Διαμάντης (Εθνικός Αστέρας), Aνδράλας ( ΠΑΣ Γιάννινα), Δήμου (Πιερικός), Μπάρκογλου (Λεβαδειακός), Ροντρίγκο (Καρδίτσα), Κάμπας (Ηλιούπολη), Γεωργίου (Διαγόρας), Περέϊρα (Εθνικός), Πουλάκος (Πιερικός), Γκουγκουλιάς ( Πιερικός)

1 γκολ: Βέρτζος ( Δόξα),  Στεφανίδης ( Αγροτικός), Ζουρούδης ( Διαγόρας),  Χανιώτης ( Εθνικός) , Γκόγκας ( Εθνικός Αστέρας), Ντοριβάλ (Καρδίτσα),  Σάλτο ( Ιωνικός), Σιαλμάς ( ΠΑΣ Γιάννινα),   Σουλτανίδης ( Πανθρακικός), Γκούνκελ ( Παναιτωλικός),   Νικολόπουλος ( Ηλιούπολη), Ρούσεφ ( ΑΟΤ), Μανουσάκης ( ΑΟΤ) ,Κορακάκης ( Εθνικός),    Φαμπίνιο ( Καλλιθέα), Παπαζούδης ( Θρασύβουλος), Ζώνας ( Θρασύβουλος),   Γεωργιάδης ( Βέροια), Ραονέ ( Καρδίτσα), Χατζηρίζος ( Καρδίτσα), Καούνος ( Παναιτωλικός),     Μίνγκας (ΑΟΤ), Ταραλίδης ( Λεβαδειακός), Ουρόσεβιτς (Ηλιούπολη), Αρβανίτης (Ιωνικός), Γιακούμπου (ΟΦΗ),   Σαλαμαστράκης ( Διαγόρας), Παπουλής ( Πανθρακικός), Σίμωσης ( Πανθρακικός), Ουκάρ (ΟΦΗ), Μοσχάκης (Δόξα Δράμας), Ναπολεόνι (Λεβαδειακός), Λόπες (Πανθρακικός),   Mαρουκάκης ( Καλλιθέα), Ουατάρα (Εθνικός),  , Βάντερσον ( ΠΑΣ Γιάννινα), Κώτσιος ( ΠΑΣ Γιάννινα), Φρίμπονγκ (Θρασύβουλος), Μουστόγιαννης ( Θρασύβουλος), Ζαχάρια (Λεβαδειακός), Πόποβιτς (Λεβαδειακός), Χασιώτης (Αγροτικός Αστέρας),Σαπάνης (Αγροτικός Αστέρας),Ουέλιγκτον (Αγροτικός Αστέρας), Ηλιόπουλος (Ηλιούπολη), Ντε Φαρία (Ιωνικός), Άλβες (Ιωνικός), Τζάνης ( ΠΑΣ Γιάννινα), Κοντέων ( Πιερικός), Σάντσες ( Βέροια), Σαμαράς ( Βέροια)

ΑΥΤΟΓΚΟΛ: Λίμα ( Δόξα Δράμας), Κακαράς ( Θρασύβουλος ), Γελαδάρης ( Δόξα Δράμας)
Facebook Fab Page
Facebook Group
Twitter LIVE