Επόμενος Αγώνας


Αναγέννηση- Α.Ο.Τ. ( 6 μ.μ. )

ΤΕΤΑΡΤΗ  15 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ

Στάδιο  Καρδίτσας



Τελευταίες Ειδήσεις

Πρόκριση του ΑΟΤ παίζει με Άρη

Στην διαδικασία των πέναλτι προκρίθηκε ο ΑΟΤ με συνολικό σκορ 4-1 σε βάρος του Παναιγιαλείου στο Αίγιο στον θεσμό του κυπέλλου Ελλάδας και στην επόμενη φάση θα υποδεχθεί τον Άρη Θεσσαλονίκης στα Τρίκαλα. Η κανονική διάρκεια του αγώνα και η παράταση έληξαν ισόπαλοι 1-1. Ο ΑΟΤ προηγήθηκε στο 11΄ με τον Τελκίνσκι και ο Παναιγιάλειος ισοφάρισε στο επόμενο λεπτό με τον Ιορδανίδη.

Τα πέναλτι

1-2 Τελκίνσκι (Ευστόχησε)
1-2 Παπουτσής (Αστόχησε)
1-3 Μπριλάκης (Ευστόχησε)
1-3 Στάϊκος (Αστόχησε)
1-4 Μπαριέντος (Ευστόχησε)
1-4 Ιορδανίδης (Απέκρουσε ο Πουρής)

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Δ. Σπανός): Ανδρούτσος, Παπουτσής, Αργυρός, Λίτσος, Μαλλιάκας, Πελέκης, Τρούλλης (59’ Λιόσης), Σκαρτσίλας (46’ Γκάτσης), Στάικος, Κοροβέσης (87’ λ.τ. Γκοτσούλιας), Ιορδανίδης.

Α.Ο.ΤΡΙΚΑΛΑ (Σ. Παντελίδης): Πουρής, Ριζογιάννης, Σαββίδης (72’ Μπουκουβάλας), Χρήστου, Κοντογουλίδης, Ρούσεφ, Μανουσάκης (82’ Σπασόγεβιτς), Τελκίνσκι, Ντόϊκιτς, Στεπάνοβιτς (57’ Μπαριέντος).
 

Σάββατο οι νέοι στο γήπεδου Πυργετού

Το Σάββατο 18 Σεπτεμβρίου και ώρα 13.00 στο γήπεδο του Πυργετού η ομάδα νέων του ΑΟΤ θα αντιμετωπίσει τον Λεβαδειακό για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος νέων της FOOTBALL LEAGUE. Τον αγώνα θα διευθύνει η Κωνσταντίνα Μπουμπουρή από το σύνδεσμο Ευρυτανίας με βοηθούς τους Αντώνη Διπλάρη ( Καρδίτσας ) και Λάμπρο Κολοκοτοτό ( Ευρυτανίας).Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/9

ΤΡΙΚΑΛΑ-Λεβαδειακός ( 13.00)
Ηλιούπολη-Πιερικός (12.00)
Διαγόρας-Θρασύβουλος ( 16.30)
Καλλιθέα-Εθνικός Αστέρας ( 12.00)

ΚΥΡΙΑΚΗ 19/9

Ιωνικός-Δόξα Δράμας ( 09.30)
Αγροτικός Αστέρας-Παναιτωλικός ( 11.00)
Εθνικός-ΠΑΣ Γιάννινα ( 11.00)
ΟΦΗ-Αναγ. Καρδίτσας ( 11.00)
Πανθρακικός-Βέροια ( 15.00)
   

Κυριακή στις 18.00 με Λεβαδειακό

Aνακοινώθηκε το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της   FOOTBALL LEAGUE . Ο ΑΟΤ θα υποδεχθεί την Κυριακή 19 Σεπτεμβρίου στις 18.00 τον Λεβαδειακό. Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

ΚΥΡΙΑΚΗ 19/9

Αγροτικός Αστέρας-Παναιτωλικός ( 17.00)
Ηλιούπολη-Πιερικός ( 17.00)
ΟΦΗ-Αναγ. Καρδίτσας ( 17.00)
ΤΡΙΚΑΛΑ-Λεβαδειακός ( 18.00)
Διαγόρας-Θρασύβουλος ( 18.00)

ΔΕΥΤΕΡΑ 20/9


Εθνικός-ΠΑΣ Γιάννινα( 17.00)
Ιωνικός-Δόξα Δράμας ( 18.00)
Πανθρακικός-Βέροια ( 18.00)
Καλλιθέα-Εθνικός Αστέρας ( 19.00-CONN-X)
   

To πρόγραμμα στο κύπελλο

Οι αγώνες της δεύτερης φάσης του κυπέλλου Ελλάδας διεξάγονται σήμερα και αύριο.  Πρόκειται για αγώνες ανάμεσα στις ομάδες της Γ' εθνικής που προκρίθηκαν από την Α' φάση και της Β' εθνικής, ενώ στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, θα συμμετάσχουν και οι ομάδες της Σούπερ Λίγκα. Το πρόγραμμα των αγώνων είναι:

Τετάρτη 15 Σεπτεμβρίου (15:45)

Παναιγιάλειος-Τρίκαλα
Αίας Σαλαμίνας-Πιερικός
Αναγέννηση Γιαννιτσών-Ιωνικός
Εορδαϊκός-Καλλιθέα
Μέγας Αλέξανδρος-Βέροια
Αναγέννηση Επανωμής-Παναιτωλικός
Πλατανιάς Χανίων-Ηλιούπολη
Κοζάνη-Θρασύβουλος
Δόξα Κρανούλας-Εθνικός Π.
Ολυμπιακός Χερσονήσου-ΟΦΗ (18:00)
Παναχαϊκή-Λεβαδειακός (17:00)
Ρόδος-Διαγόρας (19:30)
Αγία Παρασκευή-Εθνικός Αστέρας (18:00)


Πέμπτη 16 Σεπτεμβρίου (15:45)

ΠΑΟ Ρουφ-Αγροτικός Αστέρας
Οδυσσέας Αναγέννησης-ΠΑΣ Γιάννινα
Τύρναβος-Δόξα Δράμας
Αετός Σκύδρας-Αν. Καρδίτσας
Απόλλων Σμύρνης-Πανθρακικός (15:00)




   

Αγιασμός την Πέμπτη για όλα τα τμήματα του ΑΟΤ

Tην Πέμπτη 16 Σεπτεμβρίου και ώρα 18.00 στο αθλητικό κέντρο του ΑΟΤ στο Λογγάκι θα τελεστεί Αγιασμός για όλα τα τμήματα του ΑΟΤ, από την επαγγελματική ομάδα , τον ΑΟΤ 2010 και τις ακαδημίες του συλλόγου
   

Στο Αίγιο για το κύπελλο ο ΑΟΤ

Η ομάδα του ΑΟΤ βρίσκεται στο Αίγιο ενόψει του αγώνα της Β΄ φάσης του κυπέλλου Ελλάδας με αντίπαλο τον Παναιγιάλειο. Ο αγώνας της Τετάρτης 15/9 θα ξεκινήσει στις 15.45. Ο νικητής της συνάντησης θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση στην έδρα του τον Άρη Θεσσαλονίκης. Εξέτισε την ποινή της τιμωρίας του ο Χρήστου . Η αποστολή της ομάδας των Τρικάλων αποτελείται από τους : Τόλιο, Πουρή, Ριζογιάννη, Μπουκουβάλα, Ντοΐκιτς, Γιώτα, Μπριλλάκη ,  Μπακομήτρο, Τελκίνσκι,   Ρούσεφ, Στεπάνοβιτς, Μανουσάκη, Μίνγκα, Κοντογουλίδη, Μπαριέντος , Κόρμπο  , Σπασόγεβιτς, Χρήστου, Βελέτη, Τζάνη.

   

Σελίδα 17 από 91

  • Βαθμολογια
  • Αποτελεσματα
  • Σκορερ
A/A Ομάδα Βαθμοί
1
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
32
2 ΓΙΑΝΝΙΝΑ
30
3 ΟΦΗ
26
4 ΔΙΑΓΟΡΑΣ
25
5 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
20
6 ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ
20
7 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
17
8 ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
17
9 ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
16
10 ΠΙΕΡΙΚΟΣ
15
11 ΙΩΝΙΚΟΣ
15
12 ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ
14
13 ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
14
14 ΒΕΡΟΙΑ
14
15 Α.Ο.Τ.
12
16 ΚΑΡΔΙΤΣΑ
11
17 ΕΘΝΙΚΟΣ 11
18 ΚΑΛΛΙΘΕΑ
10

1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παναιτωλικός - ΑΟΤ 1-0
Αγροτικός Αστέρας - Ηλιούπολη 1-0
Λεβαδειακός - Διαγόρας 0-1
Πιερικός - Εθνικός 1-1
Θρασύβουλος - Ιωνικός 4-1
ΠΑΣ Γιάννινα - Πανθρακικός 2-1
Δόξα Δράμας - Καλλιθέα 2-0
Βέροια - ΟΦΗ 1-0
Εθνικός Αστέρας - Αν. Καρδίτσας 2-1

2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

Aγροτικός Αστέρας - Παναιτωλικός 0-1
ΑΟΤ - Λεβαδειακός 4-0
Ηλιούπολη - Πιερικός 2-1
Διαγόρας - Θρασύβουλος 0-0
Εθνικός - ΠΑΣ Γιάννινα 1-3
Ιωνικός - Δόξα Δράμας 0-0
Πανθρακικός - Βέροια 1-0
Καλλιθέα - Εθνικός Αστέρας 1-0
ΟΦΗ - Αν. Καρδίτσας 2-0


3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

 

Θρασύβουλος - ΑΟΤ 2-0
ΠΑΣ Γιάννινα - Ηλιούπολη 3-0
Δόξα Δράμας - Διαγόρας 2-0
Βέροια - Εθνικός 2-0
Εθνικός Αστέρας - Ιωνικός 0-0
Καρδίτσα - Πανθρακικός 2-1
ΟΦΗ - Καλλιθέα 0-0
Παναιτωλικός - Λεβαδειακός 2-0
Πιερικός - Αγροτικός Αστέρας 1-0

 

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

Πιερικός - Παναιτωλικός 0-1
ΑΟΤ - Δόξα Δράμας 2-0
Λεβαδειακός - Θρασύβουλος 2-2
Ηλιούπολη - Βέροια 1-0
Αγροτικός Αστέρας - ΠΑΣ Γιιάννινα 0-0
Εθνικός - Αν. Καρδίτσας 0-0
Ιωνικός - ΟΦΗ 1-2
Πανθρακικός - Καλλιθέα 2-0
Διαγόρας - Εθνικός Αστέρας 1-0

 

5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

 

ΟΦΗ - Διαγόρας 2-0
Εθνικός Αστέρας - ΑΟΤ 1-0
Παναιτωλικός - Θρασύβουλος 2-0
ΠΑΣ Γιάννινα - Πιερικός 3-1
Δόξα Δράμας - Λεβαδειακός 2-1
Βέροια - Αγροτικός Αστέρας 0-0
Καρδίτσα - Ηλιούπολη 1-0
Καλλιθέα - Εθνικός 1-2
Πανθρακικός - Ιωνικός 1-0

6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

Α.Ο. Τρίκαλα - ΟΦΗ 0-1
Λεβαδειακός - Εθνικός Αστέρας 4-0
Αγροτικός Αστέρας - Καρδίτσα 3-1
Ηλιούπολη - Καλλιθέα 2-0
Διαγόρας - Πανθρακικός 2-0
Εθνικός - Ιωνικός 1-2
Θρασύβουλος - Δόξα Δράμας 4-1
ΠΑΣ Γιάννινα - Παναιτωλικός 3-0
Πιερικός - Βέροια 3-2

7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

 

Kαλλιθέα - Αγροτικός Αστέρας 1-2
Πανθρακικός - Α.Ο.Τρίκαλα 0-0
Ιωνικός - Ηλιούπολη 3-0
Παναιτωλικός - Δόξα Δράμας 1-1
Βέροια - ΠΑΣ Γιάννινα 0-1
ΟΦΗ - Λεβαδειακός 1-0
Καρδίτσα - Πιερικός 2-0
Εθνικός Αστέρας - Θρασύβουλος 1-1
Εθνικός - Διαγόρας 2-4
8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Αγροτικός Αστέρας - Ιωνικός 2-1
Δόξα Δράμας - Εθνικός Αστέρας 0-0
ΠΑΣ Γιάννινα - Καρδίτσα 1-0
Πιερικός - Καλλιθέα 2-2
Α.Ο.Τρίκαλα - Εθνικός 1-0
Ηλιούπολη - Διαγόρας 1-2
Θρασύβουλος - ΟΦΗ 0-1
Βέροια - Παναιτωλικός 1-1
Λεβαδειακός - Πανθρακικός 1-0
9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Παναιτωλικός - Εθνικός Αστέρας 2-0
Καλλιθέα - ΠΑΣ Γιάννινα 0-3
Πανθρακικός - Θρασύβουλος 1-0
Ιωνικός - Πιερικός 2-1
Διαγόρας - Αγροτικός Αστέρας 2-2
Ηλιούπολη - Τρίκαλα 2-0
Καρδίτσα - Βέροια 2-3
ΟΦΗ - Δόξα Δράμας 2-1
Εθνικός - Λεβαδειακός 1-1
10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Καρδίτσα - Παναιτωλικός 1-1
Βέροια - Καλλιθέα 0-0
Δόξα Δράμας - Πανθρακικός 2-2
ΠΑΣ Γιάννινα - Ιωνικός 0-0
Πιερικός - Διαγόρας 0-0
Λεβαδειακός - Ηλιούπολη 1-0
Α.Ο.Τρίκαλα - Αγροτικός Αστέρας 1-1
Εθνικός Αστέρας - ΟΦΗ 0-0
Θρασύβουλος - Εθνικός 0-0

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ιωνικός - Βέροια 0-0
Α.Ο.Τρίκαλα - Πιερικός 1-2
Καλλιθέα - Καρδίτσα 2-1
Πανθρακικός - Εθνικός Αστέρας 1-2
Εθνικός - Δόξα Δράμας 2-2
Ηλιούπολη - Θρασύβουλος 1-0
Αγροτικός Αστέρας - Λεβαδειακός 0-1
Παναιτωλικός - ΟΦΗ 2-1
Διαγόρας - ΠΑΣ Γιάννινα 0-0

12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Καλλιθέα - Παναιτωλικός 0-1
ΟΦΗ - Πανθρακικός 2-1
Καρδίτσα - Ιωνικός 0-0
Εθνικός Αστέρας - Εθνικός 2-1
ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΟΤ 2-0
Λεβαδειακός - Πιερικός 3-1
Βέροια - Διαγόρας 1-2
Δόξα Δράμας - Ηλιούπολη 2-0
Θρασύβουλος - Αγροτικός Αστέρας 2-2

13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Eθνικός - ΟΦΗ 1-0
Διαγόρας - Καρδίτσα 1-0
Λεβαδειακός - ΠΑΣ Γιάννινα 1-0
Πιερικός - Θρασύβουλος 3-1
Α.Ο.Τ. - Βέροια 2-2
Παναιτωλικός - Πανθρακικός 1-0
Ιωνικός - Καλλιθέα 0-0
Ηλιούπολη - Εθνικός Αστέρας 2-2
Αγροτικός Αστέρας - Δόξα Δράμας 1-3









scorers

9 γκολ: Μπακαγιόκο ( ΠΑΣ Γιάννινα)

8 γκολ:
Μαρκόφσκι (Δόξα Δράμας)

6 γκολ:
Γκουέϊ (ΟΦΗ), Γκουγκουλιάς (Πιερικός), Ζαχαρόπουλος (Θρασύβουλος)

5 γκολ:
Σαϊτιώτης ( Βέροια)

4 γκολ: Ραονέ (Καρδίτσα), Ρομπέρ (Πανθρακικός), Kαούνος (Παναιτωλικός), Γιακούμπου (ΟΦΗ), Ναπολεόνι (Λεβαδειακός), Γεωργίου (Διαγόρας), Ταραχούλσκι (Διαγόρας), Περέϊρα (Εθνικός), Κάμπας (Ηλιούπολη), Κοντογουλίδης (Α.Ο.Τ.), Στεφανίδης (Αγροτικός Αστέρας)

3 γκολ:
Καραμαλίκης(Παναιτωλικός), Ανδράλας (ΠΑΣ Γιάννινα), Πουλάκος (Πιερικός),  Θεοδωρίδης (Παναιτωλικός), Ντε Φαρία (Ιωνικός),  Χλωρός (Δόξα Δράμας), Ουαταρά(Εθνικός), Αγρίτης (ΟΦΗ), Πόποβιτς (Λεβαδειακός), Τσούκλης (Αγροτικός Αστέρας), Μπάρκογλου (Λεβαδειακός), Δήμου (Πιερικός), Φραντζεσκί (Εθνικός Αστέρας), Λουάμο (Εθνικός Αστέρας)

2 γκολ
: Κυριάκος ( ΠΑΣ Γιάννινα), Λανγκλέ (Θρασύβουλος), Κατσίκης (Θρασύβουλος), Διαμάντης (Εθνικός Αστέρας),  Ροντρίγκο (Καρδίτσα), Σαλαμαστράκης (Διαγόρας), Μαρουκάκης (Καλλιθέα),  Τζάνης (ΠΑΣ Γιάννινα), Ναλμπάντης (Αγροτικός Αστέρας), Κούσας (Παναιτωλικός), Κώτσιος(ΠΑΣ Γιάννινα), Παπουλής (Πανθρακικός), Νικολόπουλος (Ηλιούπολη), Καλί (Βέροια), Χανιώτης (Εθνικός), Μανουσάκης (Α.Ο.Τ.), Κορακάκης(Εθνικός), Βάντερσον (ΠΑΣ Γιάννινα), Ταραλίδης (Λεβαδειακός), Θάνος (Ηλιούπολη), Ρούσεφ  (Α.Ο.Τ.), Μοσχάκης (Δόξα Δράμας)

1 γκολ: Βέρτζος ( Δόξα Δράμας), Ζουρούδης ( Διαγόρας),   Γκόγκας ( Εθνικός Αστέρας), Ντοριβάλ (Καρδίτσα),  Σάλτο ( Ιωνικός), Σιαλμάς ( ΠΑΣ Γιάννινα), Σουλτανίδης ( Πανθρακικός), Γκούνκελ ( Παναιτωλικός), Φαμπίνιο ( Καλλιθέα), Παπαζούδης ( Θρασύβουλος), Ζώνας ( Θρασύβουλος), Γεωργιάδης ( Βέροια), Χατζηρίζος ( Καρδίτσα), Μίνγκας (ΑΟΤ),  Ουρόσεβιτς (Ηλιούπολη), Αρβανίτης (Ιωνικός),Σίμωσης ( Πανθρακικός), Ουκάρ (ΟΦΗ),  Λόπες (Πανθρακικός),  Φρίμπονγκ (Θρασύβουλος), Μουστόγιαννης ( Θρασύβουλος), Ζαχάρια (Λεβαδειακός), Χασιώτης (Αγροτικός Αστέρας),Σαπάνης (Αγροτικός Αστέρας),Ουέλιγκτον (Αγροτικός Αστέρας), Ηλιόπουλος (Ηλιούπολη),   Άλβες (Ιωνικός),   Κοντέων ( Πιερικός), Σάντσες ( Βέροια), Σαμαράς ( Βέροια), Ζλάτκοβιτς (Διαγόρας) , Στρατάκης (Εθνικός), Κόσουτιτς (Καρδίτσα),  Σιστόν (Ιωνικός), Βλάχος (Ιωνικός),  Καρακώστας (Δόξα Δράμας), Πασάς (Ιωνικός), Χάλαρης (Καλλιθέα), Καραδήμος (Καλλιθέα), Ρέγιες(Διαγόρας), Tριποτσέρης (Λεβαδειακός), Τσιάτσιος ( Βέροια), Τσιμικλής (Ιωνικός), Γιατζιτζόγλου(Πιερικός), Πουλόπουλος (Διαγόρας), Σκλιοπίδης (Αγροτικός Αστέρας),  Αθανασιάδης (Καρδίτσα), Καπέλ (Δόξα Δράμας), Μαρσέλο (Πανθρακικός), Πουρής ( Α.Ο.Τ.), Ζουμπουλάκης (Καλλιθέα), Κισκαμπάνης (Καλλιθέα), Παλάσκας (Εθνικός Αστέρας), Γελαδάρης (Δόξα Δράμας), Νατσέφσκι(Ηλιούπολη), Μπουμάλ (Παναιτωλικός), Ζησόπουλος (Πανθρακικός), Παπαγεωργίου (Πιερικός), Καλτσάς (Βέροια), Γκούτμαν (Διαγόρας), Γκονζάλες (Δόξα Δράμας), Τσιλιγκίρης(Θρασύβουλος), Κωνσταντινίδης (Πιερικός), Γκούρμα (Παναιτωλικός)

ΑΥΤΟΓΚΟΛ: Λίμα ( Δόξα Δράμας), Κακαράς ( Θρασύβουλος ), Γελαδάρης ( Δόξα Δράμας), Δελήμπασης (Ιωνικός), Πίτσος (ΟΦΗ)
Facebook Fab Page
Facebook Group
Twitter LIVE