ΣΤΑΔΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

Ειδήσεις

Πρόκριση του ΑΟΤ παίζει με Άρη

Τελευταίες Ειδήσεις

Στην διαδικασία των πέναλτι προκρίθηκε ο ΑΟΤ με συνολικό σκορ 4-1 σε βάρος του Παναιγιαλείου στο Αίγιο στον θεσμό του κυπέλλου Ελλάδας και στην επόμενη φάση θα υποδεχθεί τον Άρη Θεσσαλονίκης στα Τρίκαλα. Η κανονική διάρκεια του αγώνα και η παράταση έληξαν ισόπαλοι 1-1. Ο ΑΟΤ προηγήθηκε στο 11΄ με τον Τελκίνσκι και ο Παναιγιάλειος ισοφάρισε στο επόμενο λεπτό με τον Ιορδανίδη.

1-4 Ιορδανίδης (Απέκρουσε ο Πουρής)

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Δ. Σπανός): Ανδρούτσος, Παπουτσής, Αργυρός, Λίτσος, Μαλλιάκας, Πελέκης, Τρούλλης (59’ Λιόσης), Σκαρτσίλας (46’ Γκάτσης), Στάικος, Κοροβέσης (87’ λ.τ. Γκοτσούλιας), Ιορδανίδης.

Α.Ο.ΤΡΙΚΑΛΑ (Σ. Παντελίδης): Πουρής, Ριζογιάννης, Σαββίδης (72’ Μπουκουβάλας), Χρήστου, Κοντογουλίδης, Ρούσεφ, Μανουσάκης (82’ Σπασόγεβιτς), Τελκίνσκι, Ντόϊκιτς, Στεπάνοβιτς (57’ Μπαριέντος).

Σάββατο οι νέοι στο γήπεδου Πυργετού

Το Σάββατο 18 Σεπτεμβρίου και ώρα 13.00 στο γήπεδο του Πυργετού η ομάδα νέων του ΑΟΤ θα αντιμετωπίσει τον Λεβαδειακό για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος νέων της FOOTBALL LEAGUE. Τον αγώνα θα διευθύνει η Κωνσταντίνα Μπουμπουρή από το σύνδεσμο Ευρυτανίας με βοηθούς τους Αντώνη Διπλάρη ( Καρδίτσας ) και Λάμπρο Κολοκοτοτό ( Ευρυτανίας).Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Κυριακή στις 18.00 με Λεβαδειακό

Aνακοινώθηκε το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της   FOOTBALL LEAGUE . Ο ΑΟΤ θα υποδεχθεί την Κυριακή 19 Σεπτεμβρίου στις 18.00 τον Λεβαδειακό. Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Πανθρακικός-Βέροια ( 18.00)
Καλλιθέα-Εθνικός Αστέρας ( 19.00-CONN-X)

To πρόγραμμα στο κύπελλο

Οι αγώνες της δεύτερης φάσης του κυπέλλου Ελλάδας διεξάγονται σήμερα και αύριο.  Πρόκειται για αγώνες ανάμεσα στις ομάδες της Γ' εθνικής που προκρίθηκαν από την Α' φάση και της Β' εθνικής, ενώ στην επόμενη φάση της διοργάνωσης, θα συμμετάσχουν και οι ομάδες της Σούπερ Λίγκα. Το πρόγραμμα των αγώνων είναι:

Αγιασμός την Πέμπτη για όλα τα τμήματα του ΑΟΤ

Tην Πέμπτη 16 Σεπτεμβρίου και ώρα 18.00 στο αθλητικό κέντρο του ΑΟΤ στο Λογγάκι θα τελεστεί Αγιασμός για όλα τα τμήματα του ΑΟΤ, από την επαγγελματική ομάδα , τον ΑΟΤ 2010 και τις ακαδημίες του συλλόγου

Στο Αίγιο για το κύπελλο ο ΑΟΤ

Η ομάδα του ΑΟΤ βρίσκεται στο Αίγιο ενόψει του αγώνα της Β΄ φάσης του κυπέλλου Ελλάδας με αντίπαλο τον Παναιγιάλειο. Ο αγώνας της Τετάρτης 15/9 θα ξεκινήσει στις 15.45. Ο νικητής της συνάντησης θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση στην έδρα του τον Άρη Θεσσαλονίκης. Εξέτισε την ποινή της τιμωρίας του ο Χρήστου . Η αποστολή της ομάδας των Τρικάλων αποτελείται από τους : Τόλιο, Πουρή, Ριζογιάννη, Μπουκουβάλα, Ντοΐκιτς, Γιώτα, Μπριλλάκη ,  Μπακομήτρο, Τελκίνσκι,   Ρούσεφ, Στεπάνοβιτς, Μανουσάκη, Μίνγκα, Κοντογουλίδη, Μπαριέντος , Κόρμπο  , Σπασόγεβιτς, Χρήστου, Βελέτη, Τζάνη.

Τι είπαν οι προπονητές

Μετά το τέλος του παιχνιδιού Παναιτωλικός-Τρίκαλα οι δύο προπονητές δήλωσαν:

Σάββας Παντελίδης (προπονητής ΑΟΤ): Συγχαρητήρια στους παίκτες μου. Δεν ήμασταν καλοί μέχρι το 20ο λεπτό, δεν είχαμε καθαρή σκέψη. Ήμασταν τυχεροί που δεν δεχτήκαμε κάποιο γκολ σε εκείνο το διάστημα. Η είσοδος του Ρούσεφ, ανέβασε την ομάδα και καταφέραμε να ισορροπήσουμε τον αγώνα. Παρ' όλα αυτά, δεν κάναμε φάσεις, με εξαίρεση αυτές στο 95ο λεπτό.

Γιάννης Νταλακούρας (προπονητής Παναιτωλικού): Θέλω να ευχαριστήσω τον κόσμο, αρχικά, για την παρουσία του. Στο πρώτο μέρος, ήμασταν καλύτεροι απ' ότι στο δεύτερο. Η τύχη μας γύρισε την πλάτη σε κάποιες περιπτώσεις και δεν κλειδώσαμε τη νίκη από νωρίς. Αυτό που μετράει είναι η νίκη και οι 3 βαθμοί.

H πρεμιέρα στους νέους

Η ισοπαλία των  νέων του ΑΟΤ στο Αγρίνιο με τον Παναιτωλικό ήταν και η μοναδική της πρώτης αγωνιστικής. Στα υπόλοιπα παιχνίδια σε τέσσερα νίκησαν οι γηπεδούχοι ενώ είχαμε και τέσσερα διπλά.

H ΠΑΕ ΤΡΙΚΑΛΑ ευχαριστεί τον Παναιτωλικό

Η ΠΑΕ Α.Ο. Τρίκαλα  και ο μεγαλομέτοχος αυτής Βαγγέλης Πλεξίδας αισθάνεται την ανάγκη να ευχαριστήσει και δημόσια την ΠΑΕ Παναιτωλικός για την άριστη φιλοξενία την οποία είχαν τα μέλη της αποστολής , τόσο της επαγγελματικής ομάδας όσο και της ομάδας νέων , οι άνθρωποι της ομάδας αλλά και οι φίλαθλοι των Τρικάλων στο Αγρίνιο, πριν , κατά και μετά τον αγώνα των ομάδων Παναιτωλικός-Τρίκαλα για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Football League.
Συγχαίρει τους φιλάθλους του Παναιτωλικού οι οποίοι γέμισαν το γήπεδο και χειροκροτούσαν συνεχώς τους παίκτες της ομάδας τους και είχαν φίλαθλη στάση σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.
Συγχαίρει τους ποδοσφαιριστές του Παναιτωλικού για τη νίκη αλλά και τους ποδοσφαιριστές της ομάδας μας  οι οποίοι σε μια δύσκολη έδρα και με το άγχος της πρεμιέρας αλλά και το γεγονός ότι ο ΑΟΤ ξανάπαιξε στη Β΄ Εθνική μετά από μια δεκαετία προσπάθησαν για το καλύτερο. Το πρωτάθλημα τώρα ξεκίνησε και ελπίζουμε ότι η ομάδα μας θα βρει το δρόμο της στη συνέχεια και θα ικανοποιήσει τις προσδοκίες όλων.
Δυστυχώς όμως και μετά από κάποιες πληροφορίες που έφτασαν στον μεγαλομέτοχο της ΠΑΕ Α.Ο. Τρίκαλα   ορισμένοι κατά τη διάρκεια του αγώνα έκαναν αρνητικά σχόλια για την ομάδα μας και έδιναν λάθος πληροφορίες στο Τρικαλινό φίλαθλο κοινό.
Η ομάδα των Τρικάλων θέλουν δε θέλουν συγκεκριμένοι Τρικαλινοί θα πάει στη Σούπερ Λίγκα.  Οι Τρικαλινοί φίλαθλοι να είναι σίγουροι γι΄ αυτό .

Για την ΠΑΕ Α.Ο. Τρίκαλα, Βαγγέλης Πλεξίδας

Ήττα στην πρεμιέρα

Έχοντας ένα πολύ κακό και αγχωτικό πρώτο ημίχρονο και σχετικά βελτιωμένη εικόνα στην επανάληψη, ο ΑΟΤ γνώρισε την ήττα στο γήπεδο του Παναιτωλικού από την τοπική ομάδα με 1-0 στην  πρεμιέρα της  FOOTBALL LEAGUE.
Το μοναδικό γκολ της συνάντησης σημείωσε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Θεοδωρίδης ο οποίος εκμεταλλεύτηκε λάθος    του Κόρμπου σε μια σέντρα του Παππά    και με  προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Πουρή.
Οι γηπεδούχοι έχασαν πολλές ευκαιρίες ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, ενώ τα Τρίκαλα ισορρόπησαν στο Β΄ μέρος και παραλίγο να φύγουν με τον βαθμό της ισοπαλίας στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο Μανουσάκης πρώτα και ο Μπαριέντος μετά δεν κατάφεραν σε διπλή   ευκαιρία να νικήσουν τον αντίπαλο τερματοφύλακα Τζενάμο
Διαιτητής ήταν ο κ. Κομίνης από τον σύνδεσμο Θεσπρωτίας. Κίτρινη κάρτα είδαν οι Μπακάκης, Μουμίν του Παναιτωλικού.
Παναιτωλικός:  Τζενάμο, Μπακάκης, Γκόλιας, Παλαιολόγος, Εντζεγκουέλε, Μουμίν, Γκούνγκελ, Μπαϊκαρά (70΄Δέντσας), Θεοδωρίδης, Παππάς (76΄Μπουμάλ), Καραμαλίκης (58΄Καούνος).
Α.Ο.Τ.   : Πουρής, Ντοΐκιτς, Γιώτας, Μπουκουβάλας, Ριζογιάννης, Κόρμπος, Σκάγκλια (31΄λ.τρ. Ρούσεφ), Τελκίνσκι (56΄Μπαριέντος), Στεπάνοβιτς (67΄Σπασόγεβιτς), Μανουσάκης, Κοντογουλίδης.

Στο 91΄ ισοφαρίστηκαν οι νέοι

Παλικάρια οι 13 παίκτες που έπαιξαν σήμερα για τη «λαβωμένη» από απουσίες και τραυματισμούς ομάδα των νέων του ΑΟΤ μπήκαν με το δεξί στο πρωτάθλημα νέων της FOOTBALL LEAGUE . Απέσπασαν ισοπαλία 2-2 από τον Παναιτωλικό αλλά το αποτέλεσμα αδικεί κατάφωρα την Τρικαλινή ομάδα η οποία ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις μετά από ανύπαρκτο φάουλ που έδωσε ο "ντόπιος" διαιτητής του αγώνα Πναγιωτόπουλος και ταυτόχρονα απέβαλλε άδικα με δεύτερη κίτρινη τον Μαγουλιώτη σε μια φάση όπου οι γηπεδούχοι πήραν ανέλπιστα τον βαθμό της ισοπαλίας. Οι παίκτες του Ηλία Πατσιάνη στάθηκαν εξαιρετικά στο αθλητικό κέντρο του Παναιτωλικού το Emileon , βρέθηκαν στο 5΄ πίσω στο σκορ, αλλά έκαναν ανατροπή καθώς ισοφάρισαν στο 55΄ σε 1-1 με γκολ του Κοθρά , προηγήθηκαν 1-2 στο 65΄ με τον Βελέτη και δέχθηκαν στο 91΄ με τον τρόπο που προαναφέραμε την ισοφάριση. Απόλυτα ικανοποιημένος ο προπονητής της ομάδας των νέων του ΑΟΤ έδωσε συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά τα οποία παρά τα προβλήματα όχι μόνο πήραν τον πρώτο τους βαθμό αλλά με βάση την εικόνα τους δικαιούνταν τη νίκη.

Νέοι ΑΟΤ: Αστερής, Νταντάλιας, Γρατσάνης, Μαγουλιώτης, Δραγατογιάννης, Βελέτης, Αναστασιάδης ( 85΄Νάκου), Τζάνης, Ευθυμίου, Κοθράς, Τσακνής ( 70΄Φλιούκας).

6 γκολ:
Γκουέϊ (ΟΦΗ), Μαρκόφσκι (Δόξα Δράμας), Γκουγκουλιάς (Πιερικός), Ζαχαρόπουλος (Θρασύβουλος)

4 γκολ: Ραονέ (Καρδίτσα), Ρομπέρ (Πανθρακικός), Kαούνος (Παναιτωλικός), Γιακούμπου (ΟΦΗ), Ναπολεόνι (Λεβαδειακός), Γεωργίου (Διαγόρας), Ταραχούλσκι (Διαγόρας), Περέϊρα (Εθνικός)

3 γκολ: Κοντογουλίδης (Α.Ο.Τ.),
Καραμαλίκης(Παναιτωλικός), Ανδράλας (ΠΑΣ Γιάννινα), Πουλάκος (Πιερικός), Κάμπας (Ηλιούπολη), Θεοδωρίδης (Παναιτωλικός), Ντε Φαρία (Ιωνικός), Στεφανίδης (Αγροτικός Αστέρας),Σαϊτιώτης (Βέροια), Χλωρός (Δόξα Δράμας), Ουαταρά(Εθνικός), Αγρίτης (ΟΦΗ),     Πόποβιτς (Λεβαδειακός), Τσούκλης (Αγροτικός Αστέρας), Μπάρκογλου (Λεβαδειακός), Δήμου (Πιερικός)

2 γκολ
: Κυριάκος ( ΠΑΣ Γιάννινα), Λανγκλέ (Θρασύβουλος), Κατσίκης (Θρασύβουλος), Διαμάντης (Εθνικός Αστέρας),  Ροντρίγκο (Καρδίτσα), Σαλαμαστράκης (Διαγόρας), Μαρουκάκης (Καλλιθέα),  Τζάνης (ΠΑΣ Γιάννινα), Ναλμπάντης (Αγροτικός Αστέρας), Κούσας (Παναιτωλικός), Κώτσιος(ΠΑΣ Γιάννινα), Παπουλής (Πανθρακικός), Νικολόπουλος (Ηλιούπολη), Καλί (Βέροια), Χανιώτης (Εθνικός), Μανουσάκης (Α.Ο.Τ.), Κορακάκης(Εθνικός), Λουάμο (Εθνικός Αστέρας), Φραντζεσκί (Εθνικός Αστέρας), Βάντερσον (ΠΑΣ Γιάννινα), Ταραλίδης (Λεβαδειακός)

1 γκολ: Βέρτζος ( Δόξα Δράμας), Ζουρούδης ( Διαγόρας),   Γκόγκας ( Εθνικός Αστέρας), Ντοριβάλ (Καρδίτσα),  Σάλτο ( Ιωνικός), Σιαλμάς ( ΠΑΣ Γιάννινα), Σουλτανίδης ( Πανθρακικός), Γκούνκελ ( Παναιτωλικός), Ρούσεφ ( Α.Ο.Τ.),, Φαμπίνιο ( Καλλιθέα), Παπαζούδης ( Θρασύβουλος), Ζώνας ( Θρασύβουλος), Γεωργιάδης ( Βέροια), Χατζηρίζος ( Καρδίτσα), Μίνγκας (ΑΟΤ),  Ουρόσεβιτς (Ηλιούπολη), Αρβανίτης (Ιωνικός),Σίμωσης ( Πανθρακικός), Ουκάρ (ΟΦΗ), Μοσχάκης (Δόξα Δράμας), Λόπες (Πανθρακικός),  Φρίμπονγκ (Θρασύβουλος), Μουστόγιαννης ( Θρασύβουλος), Ζαχάρια (Λεβαδειακός), Χασιώτης (Αγροτικός Αστέρας),Σαπάνης (Αγροτικός Αστέρας),Ουέλιγκτον (Αγροτικός Αστέρας), Ηλιόπουλος (Ηλιούπολη),   Άλβες (Ιωνικός),   Κοντέων ( Πιερικός), Σάντσες ( Βέροια), Σαμαράς ( Βέροια), Ζλάτκοβιτς (Διαγόρας) , Στρατάκης (Εθνικός), Κόσουτιτς (Καρδίτσα),  Σιστόν (Ιωνικός), Βλάχος (Ιωνικός),  Καρακώστας (Δόξα Δράμας), Πασάς (Ιωνικός), Χάλαρης (Καλλιθέα), Καραδήμος (Καλλιθέα), Ρέγιες(Διαγόρας), Tριποτσέρης (Λεβαδειακός), Τσιάτσιος ( Βέροια), Τσιμικλής (Ιωνικός), Γιατζιτζόγλου(Πιερικός), Πουλόπουλος (Διαγόρας), Σκλιοπίδης (Αγροτικός Αστέρας), Θάνος (Ηλιούπολη), Αθανασιάδης (Καρδίτσα), Καπέλ (Δόξα Δράμας), Μαρσέλο (Πανθρακικός), Πουρής ( Α.Ο.Τ.), Ζουμπουλάκης (Καλλιθέα), Κισκαμπάνης (Καλλιθέα), Παλάσκας (Εθνικός Αστέρας), Γελαδάρης (Δόξα Δράμας), Νατσέφσκι(Ηλιούπολη), Μπουμάλ (Παναιτωλικός), Ζησόπουλος (Πανθρακικός), Παπαγεωργίου (Πιερικός), Καλτσάς (Βέροια), Γκούτμαν (Διαγόρας), Γκονζάλες (Δόξα Δράμας), Τσιλιγκίρης(Θρασύβουλος), Κωνσταντινίδης (Πιερικός)

ΑΥΤΟΓΚΟΛ: Λίμα ( Δόξα Δράμας), Κακαράς ( Θρασύβουλος ), Γελαδάρης ( Δόξα Δράμας), Δελήμπασης (Ιωνικός), Πίτσος (ΟΦΗ)