Επόμενος Αγώνας

Ειδήσεις

Φιλική νίκη στο Φλαμούλι

Τελευταίες Ειδήσεις

Φιλικό παιχνίδι διάρκειας 70΄ έδωσε σήμερα ο ΑΟΤ στο γήπεδο Φλαμουλίου με την τοπική ομάδα. Κέρδισε με 2-0 ενώ στη σύνθεση του Β΄ ημιχρόνου έπαιξαν και πέντε παίκτες της ομάδας νέων έχοντας καλή παρουσία. Ο Γιώργος Μπένος στο πρώτο ημίχρονο  δοκίμασε κάποιο σχήμα , ζήτησε συνεχή κίνηση και γρήγορο ποδόσφαιρο αλλά και γρήγορες επιστροφές και έπαιξε με τους Τόλιο, Μπουκουβάλα, Χρήστου, Γιώτα , Μπριλάκη και Ντόϊκιτς πίσω, Ριζογιάννη, Τελκίννσκι, Μανουσάκη και Μίνγκα στο κέντρο και τον Στεπάνοβιτς μπροστά.
Και τα δύο γκολ σημείωσε στο πρώτο ημίχρονο ο Τελκίνκσι στι 11΄και 25΄.
Το β΄ ημίχρονο δεν είχε κάποιο γκολ και έπαιξαν οι Πουρής ( Ζαφείρης), Μαγουλιώτης, Μουρκάκης, Γεωργίου, Μπακομήτρος, Μούτσα, Τζάνης, Κοθράς, Μάμαλης, Μπαριέντος και Σπασόγεβιτς.
Για το Φλαμούλι έπαιξαν οι Ευθυμίου, Σαμαράς, Χοτζάϊ, Παναγιώτου, Μητσιάδης, Πράπας, Αλέξης, Καμπέρης, Ντούβλης, Κατσαρός και Ντούβλης και άλλα παιδιά στην επανάληψη.
Δεν έπαιξαν για τον ΑΟΤ καθόλου ο Σαββίδης που έχει θλάση στον προσαγωγό, ο Κόρμπος που ταλαιπωρείται από ίωση ενώ Ρούσεφ και Κοντογουλίδης γυμνάστηκαν μόνοι τους.

* Αύριο Πεμπτη  στις 13.00 στα γραφεία της ΠΑΕ , ο προπονητής των Τρικάλων Γιώργος Μπένος θα μιλήσει στους δημοσιογράφους στην εβδομαδιαία συνέντευξη Τύπου ενόψει και του αγώνα με τον Πανθρακικό στην Κομοτηνή.

O Δασκαλόπουλος διαιτητής στην Κομοτηνή

Τον Κυριακάτικο αγώνα ανάμεσα στον Πανθρακικό και τον Α.Ο. Τρίκαλα για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος ορίστηκε να διευθύνει ο Γιώργος Δασκαλόπουλος του συνδέσμου Κορινθίας με βοηθούς τους Πέτρο Ψυχογιό και Γιώργο Παπανικολάου του ίδιου συνδέσμου. Τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Γιώργος Κυριαζίδης του συνδέσμου Έβρου. O Δασκαλόπουλος έχει διευθύνει τους αγώνες, Δόξα Δράμας-Διαγόρας 2-0 και ΟΦΗ-Διαγόρας 2-0.

Γενική είσοδος 15 ευρώ με Άρη και μαθητικά 2 ευρώ

Η ΠΑΕ Α.Ο. Τρίκαλα ανακοινώνει τις τιμές των εισιτηρίων για τον εντός έδρας αγώνα κυπέλλου με τον Άρη Θεσσαλονίκης ο οποίος θα διεξαχθεί την Τετάρτη 27 Οκτωβρίου και ώρα 8 μ.μ. στο Δημοτικό στάδιο Τρικάλων.
Θα υπάρχει γενική είσοδος για όλες τις θύρες με τιμή εισιτηρίου 15 ευρώ.
Τα μαθητικά εισιτήρια είναι στα 2 ευρώ και οι μαθητές θα μπαίνουν από την κεντρική είσοδο του σταδίου.
Στο κομμάτι της εξέδρας των επισήμων τα λίγα εισιτήρια θα κοστίζουν 20 ευρώ και θα υπάρχει ειδική θύρα  για  τους επισήμους.
Στον αγώνα αυτό δεν θα ισχύσουν οι κάρτες διαρκείας.
Οι εκδρομείς φίλαθλοι του Άρη θα τοποθετηθούν στην εξέδρα του πετάλου με τιμή εισιτηρίου 15 ευρώ.
Από την ερχόμενη Δευτέρα στον πεζόδρομο της Ασκληπιού θα υπάρχουν ειδικά περίπτερα για προπώληση εισιτηρίων.
Η ΠΑΕ Α.Ο. Τρίκαλα βλέποντας την δύσκολη οικονομική συγκυρία δίνει την δυνατότητα   με προσιτές τιμές εισιτηρίων (όπως και στα παιχνίδια πρωταθλήματος) σε όλους τους Τρικαλινούς φιλάθλους αλλά και φιλάθλους γειτονικών περιοχών να παρακολουθήσουν το παιχνίδι του Α.Ο. Τρίκαλα με τον περσινό φιναλίστ του κυπέλλου Άρη Θεσσαλονίκης.
Η ΠΑΕ Α.Ο. Τρίκαλα καλεί όλον τον φίλαθλο κόσμο του Νομού Τρικάλων να βρεθεί στον αγώνα αυτό που θα είναι γιορτή και να στηρίξει την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών της ομάδας μας.

ΠΑΕ Α.Ο. ΤΡΙΚΑΛΑ

Το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής

Το αναλυτικό πρόγραμμα της 7ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Ο.Π.Α.Π. της  FOOTBALL LEAGUE είναι:

ΣΑΒΒΑΤΟ 23 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Εθνικός Αστέρας-Θρασύβουλος 17 .00 (  CONN-X)

Αποτελέσματα -Βαθμολογία Νέων

Ολοκληρώθηκε και η 6η αγωνιστική στο πρωτάθλημα νέων της Λίγκας. Τα αποτελέσματα:

18. Ιωνικός 2-18 0

* Αναγέννηση Καρδίτσας και Πανθρακικός έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

Ήττα από τον ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ ήταν η ομάδα η οποία έσπασε εδώ και 2,5 χρόνια το αήττητο της έδρας των Τρικάλων. Μπροστά σε περίπου 6000 φιλάθλους, η ομάδα του Ηρακλείου νίκησε με 1-0 και πήρε τους τρεις βαθμούς ενώ ο ΑΟΤ έμεινε στα χαμηλά της βαθμολογίας με μόλις έξι πόντους.
Το γκολ της νίκης του ΟΦΗ σημείωσε με ξαφνικό σουτ ο Γκουέϊ στο 49 αιφνιδιάζοντας τον Τόλιο στέλνοντας την μπάλα στη δεξιά γωνία της εστίας.
Τα Τρίκαλα μετά το γκολ αντέδρασαν και είχαν μεγάλη ευκαιρία με κεφαλιά του Γιώτα μετά από φάουλ του Ρούσεφ στο 75΄ με τη μπάλα να βρίσκει το αριστερό κάθετο δοκάρι.
Ο ΟΦΗ είχε ευκαιρίες στο 2΄ με τον Γιακούμπου αλλά την τελευταία στιγμή τον πρόλαβε ο Μπουκουβάλας , στο 60΄ σε σουτ του Γκουέϊ με τον Τόλιο να διώχνει κόρνερ και στο 78΄ σε σουτ του Κάλαϊτζιτς με την μπάλα να περνά ελάχιστα έξω.
Ο ΑΟΤ είχε στο πρώτο ημίχρονο μεγάλη στιγμή με τον Κοντογουλίδη μόνος του να κάνει όμως χλιαρή προβολή και να μπλοκάρει ο Βεζυρίδης, στο 25΄ ο Μπριλάκης προ κενής εστίας δεν πρόλαβε τη μπάλα, στο 64΄ ο Βεζυρίδης έδιωξε τη μπάλα κόρνερ στο σουτ του Μπουκουβάλα, στο 68΄ σε σέντρα του Κοντογουλίδη και κεφαλιά του Στεπάνοβιτς η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την εστία και στο 72΄ η μπάλα κόντρα σε επικίνδυνο σουτ του Κοντογουλίδη.
Ο διαιτητής Παπαπέτρου από την Αθήνα έδειξε κίτρινες κάρτες στους Τελκίνσκι, Μονιάκη, Ζορμπά, Αγρίτη, Μπόυρμπο και Σταυρακάκη.

ΑΟΤ
: Τόλιος, Μπουκουβάλας, Χρήστου, Σαββίδης (62' Ριζογιάννης), Μπριλάκης, Γιώτας, Κοντογουλίδης, Τελκίνσκι (79' Σπασόγεβιτς), Μανουσάκης (67' Στεπάνοβιτς), Ρούσεφ, Μίνγκας
ΟΦΗ: Βεζυρίδης, Μπούρμπος, Ψωμάς, Μπερτίν, Μονιάκης, Καλαϊτζιτς, Ουκάρ, Ζορμπάς (65' Σταυρακάκης), Αγρίτης (77' Μανούσος), Γιακούμπου, Γκουέί (80' Βλόνταρτσικ)

Συγχαρητήριο

Ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ Α.Ο. Τρίκαλα, Βαγγέλης Πλεξίδας συγχαίρει τα παιδιά και τον προπονητή της ομάδας νέων για τη σημερινή τους νίκη αλλά και τη γενικότερη παρουσία τους σε όλα τα παιχνίδια στα οποία τιμούν και με το παραπάνω τη φανέλα του ΑΟΤ και τα διακρίνει το πάθος και η αποφασιστικότητα για την ομάδα μας. Επίσης ευχαριστεί τους φιλάθλους για τη στήριξη οι οποίοι ολοένα γίνονται και περισσότεροι και  στα παιχνίδια της ομάδας των νέων .

Νέοι ΑΟΤ-Νέοι ΟΦΗ 1-0

Το πάθος περίσσευε σήμερα το πρωϊ στο γήπεδο της Πηγής από τους παίκτες των ομάδων νέων του ΑΟΤ και του ΟΦΗ. Πολύ δυνατό παιχνίδι, με αγωνιστική διάθεση το οποίο κρίθηκε στις λεπτομέρειες και τη δύναμη . Οι νέοι του ΑΟΤ νίκησαν με 1-0 σημειώνοντας και την πρώτη εντός έδρας νίκη.
Στο πρώτο ημίχρονο καλύτερος ο ΟΦΗ δημιούργησε τρεις καλές ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να παραβιάσει την εστία του Αστερή. Οι παίκτες του ΑΟΤ κράτησαν το μηδέν και στην επανάληψη επιδίωξαν το γκολ κάτι που κατάφεραν. Είχαν ένα πολύ δυνατό 20΄ λεπτό όπου και σκόραραν και είχαν και ευκαιρίες. Στη συνέχεια ο ΟΦΗ προσπάθησε να αντιδράσει είχε δοκάρι και μια μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει με τον Αστερή να κάνει την απόκρουση του αγώνα.
Αρκετοί φίλαθλοι είδαν το παιχνίδι και σιγά σιγά η ομάδα νέων του ΑΟΤ κερδίζει φιλάθλους καθώς το πάθος των παιδιών του Ηλία Πατσιάνη ανταμείβεται. Το μέλλον είναι εδώ και η ΠΑΕ θα πρέπει να κοιτάξει ακόμη περισσότερο αυτά τα παιδιά.
Κορυφαίος του αγώνα που έτρεξε σε όλο το γήπεδο ο βραχύσωμος αλλά συγκινητικός Μάμαλης ο οποίος στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου δέχθηκε και τσίμπημα από μέλισσα αλλά συνέχισε το παιχνίδι. Όλα τα παιδιά προσπάθησαν για το καλύτερο όπως και τα παιδιά του ΟΦΗ που έδειξαν πολύ καλά στοιχεία σαν ομάδα.
Το γκολ σημείωσε στο 65΄ ο Κοθράς σε κενή εστία μετά από εξαιρετική προσπάθεια και σουτ στην εστία του Τζάνη.
Στο 10΄ο Κολλιακουδάκης σούταρε , ο Αστερής απέκρουσε τη μπάλα.
Στο 14΄ ο Μαγουλιώτης παραλίγο να σημειώσει αυτογκόλ σε προσπάθεια να διώξει μετά από κόρνερ του Σκουτέλη.
Στο 20΄ καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με τον Σκουτέλη που σούταρε άστοχα.
Στο 22΄ ο Τζάνης για τον ΑΟΤ με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 50΄ ο Κοθράς στο σουτ ο Λυράκης μπλόκαρε.
Στο 52΄ φάουλ του Μαγουλιώτη κεφαλιά του Κοθρά η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω.
Στο 60΄ σε φάουλ του Ευθυμίου η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την εστία του ΟΦΗ.
Στο 78΄ πολύ καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με τον Καρδαμίτση που σούταρε δνατά η μπάλα όμως βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Αστερή.
Στο 82΄ σωτήρια απόκρουση του Αστερή σε βολέ του Σταυρακάκη.

Διαιτητές: Aθανασίου-Τακόπουλος-Δεληγιάννης από τον σύνδεσμο Καρδίτσας.

Νέοι ΑΟΤ : Αστερής, Νταντάλιας, Γρατσάνης, Μαγουλιώτης, Ζαχαράκης(70΄Τσακνής), Μάμαλης, Μούτσα, Αναστασιάδης ( 46΄ Νάκου), Κοθράς, Ευθυμίου ( 85΄ Δραγατογιάννης) , Τζάνης.

Νέοι ΟΦΗ: Γιαγκιόζης ( 43΄ λ.τρ. Λυράκης), Κουκάκης, Δαμιανάκης, Aphtsavri, Σημαιάκης, Ντέλια (72΄ Σταυρακάκης), Σκουτέλης, Ρουμελιώτης ( 46΄Νύκταρης), Καρδαμίτσης, Κολλιακουδάκης, Ζαχαράκης.

"Οι Τρικαλινοί φίλαθλοι θα γεμίσουν το Στάδιο"

Ο τερματοφύλακας του ΑΟ Τρίκαλα, Σάκης Τόλιος μίλησε στο portal της ΠΑΕ, για την πορεία των «κυανέρυθρων» στο πρωτάθλημα της Football League και για το κυριακάτικό ματς με τον ΟΦΗ που θα διεξαχθεί στο Δημοτιικό Στάδιο Τρικάλων.

Περισσότερα: "Οι Τρικαλινοί φίλαθλοι θα γεμίσουν το Στάδιο"

Οι διαιτητές στο ΑΟΤ-ΟΦΗ

Τον αγώνα της 6ης αγωνιστικής ανάμεσα στον ΑΟΤ και τον ΟΦΗ που θα διεξαχθεί την Κυριακή 17 Οκτωβρίου και ώρα 4 μ.μ. στο Δημοτικό στάδιο Τρικάλων, ορίστηκε να διευθύνει ο Αναστάσιος Παπαπέτρου του συνδέσμου Αθηνών με βοηθούς τους Παναγιώτη Νακόπουλο και Ιορδάνη Απτόσογλου του ίδιου συνδέσμου. Τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Αθανάσιος Σέζος του συνδέσμου Κιλκίς.O Παπαπέτρου είχε διευθύνει και τον αγώνα του ΟΦΗ με την Καρδίτσα.