Nίκη του ΑΟΤ Α΄στο παιδικό στα Σαράγια

Ανταγωνιστικό ματς διεξήχθη στο γήπεδο Σαραγίων ανάμεσα στις πολύ καλές παιδικές ομάδες των Σαραγίων (Ακαδημία1) και του ΑΟΤ Α΄. 

Το ματς δεν είχε τις πολλές φάσεις, είχε όμως ρυθμό, αγωνιστικότητα και διάθεση από τα παιδιά των ομάδων να παίξουν και έτσι έδωσαν μια όμορφη εικόνα στο γήπεδο. Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε γκολ παρά τις προσπάθειες των παικτών.

Στο 12΄ένα φάουλ του Ζαϊμι για τα Τρίκαλα η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω.

Στο 30΄ατομική προσπάθεια του Ροκκά για τους γηπεδούχους τον πρόλαβε στο τετ α τετ ο τερματοφύλακας Αγγέλης.

Στο 34΄ο Σκαρλέας για τα Τρίκαλα σούταρε η μπάλα ελάχιστα έξω.

Στο 38΄μεγάλη ευκαιρία έχασε ο Ροκκάς για τα Σαράγια , μπήκε στην περιοχή πλάσαρε ο Αγγέλης σωτήρια την τελευταία στιγμή απέκρουσε σε κόρνερ.

Η επανάληψη είχε πιο δυνατό ρυθμό με τις ομάδες να ψάχνουν το γκολ.

Στο 45΄ο Νάκας απ΄ευθείας φάουλ για τους γηπεδούχους έβγαλε και πάλι την φάση ο Αγγέλης.

Στο 60 το 0-1. Ο Τσιρογιάννης σούταρε από μακρυά, ο τερματοφύλακας Φασούλας αδράνησε καθώς έπιασε την μπάλα μέσα από την γραμμή και ο ΑΟΤ Α΄προηγήθηκε.

Στο 72΄ καλή ευκαιρία τα Τρίκαλα με τον Κογιάννη που έπιασε το σουτ διαγώνια η μπάλα βρήκε τα εξωτερικά δίχτυα.

Στο 75΄το 0-2. Κλείδωσαν τη νίκη οι παίκτες του ΑΟΤ Α΄. Μετά από κόρνερ από αριστερά του Τσιρογιάννη, στο δεύτερο δοκάρι αφύλαχτος ο Δρόσος και με καρφωτή κεφαλιά σκόραρε.

Σαράγια(Ακαδημία1): Φασούλας, Σακομήτρος, Παπανικολάου, Τσιόκας, Νάκος, Γκουζιώτης, Γκάτης, Ντόντας, Τουρκογεώργος, Καλιακούδας, Ρόκας, Πλάτης, Λιάνης, Χατζηωαννίδης, Παπαγιάννης.

ΑΟΤ Α΄: Αγγέλης, Σταμάτης, Σκαρλέας, Δρόσος, Ζαϊμι, Τζάρντο, Τζιάννης, Κογιάννης, Τσιρογιάννης, Σαργιώτης, Παπαζήσης, Σαμαράς, Παπαχρήστος, Καράς, Πολύμερος, Οικονόμου, Γκούμας, Τσάτσιος.

Διαιτητές: Μπαλάς-Ρούσι-Τασσόπουλος

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Σαράγια (Ακαδημία1)-ΑΟΤ Α΄ 0-2
Καλλιδένδρι-Αμπελάκια Άγ. Γεώργιος 0-3
Φαρκαδόνα-Δήμητρα Α΄ 0-9
Πύργος-Πορταϊκός 0-2
ΑΟΤ Β΄-Μετέωρα 0-1
Ρεπό Δήμητρα Β

BAΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΔΗΜΗΤΡΑ Α΄76-3 36
2. ΔΗΜΗΤΡΑ Β΄53-13 33
3. ΣΑΡΑΓΙΑ(ΑΚΑΔΗΜΙΑ1) 46-10 31
4. ΑΟΤ Α΄36-17 26
5. ΜΕΤΕΩΡΑ 43-25 25
6. ΠΟΡΤΑΪΚΟΣ 40-35 24
7. ΑΟΤ Β΄ 32-36 18
9. ΦΑΡΚΑΔΟΝΑ 14-50 10
8. ΑΜΠΕΛΑΚΙΑ 21-43 10
10. ΠΥΡΓΟΣ 7-46 5
11. ΚΑΛΛΙΔΕΝΔΡΙ 4-77 0

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(6/2, 11.00)

Καλλιδένδρι-Σαράγια(Ακαδημία1)
ΑΟΤ Α΄- Φαρκαδόνα
Αμπελάκια Άγ. Γεώργιος-Πύργος
Δήμητρα Α΄-Δήμητρα Β΄
Πορταϊκός-Μετέωρα
Ρεπό ΑΟΤ Β